Jana Stryková

Natočeno v roce 2019

Eva Dvořáková, režie: Michal Bureš (pořad z cyklu Osudové ženy; 26 min.)

Maria Riva, režie: Jakub Doubravapřeklad: Zuzana Mayerová (21dílná četba na pokračování)

Natočeno v roce 2018

Tomáš Mrzena, režie: Markéta Jahodová (pořad z cyklu Příběhy slavných)

Ivana Denčevová, režie: Michal Bureš (pořad z cyklu Osudové ženy; 26 min.)

Lenka Horňáková-Civade, režie: Michal Bureš (z cyklu Esej; 12 min.)

Alexander McCall Smith, úprava: Ludvík Němec, překlad: Pavla Kubaláková, režie: Petr Mančal (10dílná rozhlasová adaptace románu)

Jana Soprová, režie: Irena Žantovská (5dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Florent Barat / role: matka, překlad: Anne-Francoise Josephová a Natálie Preslová, režie: Izabela Schenková (rozhlasová hra; 44 min.)

Jana Soprová, režie: Irena Žantovská (5 dílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Aleš Palán, režie: Markéta Jahodová (14 dílná četba na pokračování)

Díly: 1 2 3 4 5 6 7 
Lucie Křesťanová, režie: Petr Vodička (rozhlasové pohádky z cyklu Hajaja)

Natočeno v roce 2017

Díly: 1 2 3 4 5
Irena Brežná, úprava: Petra Lásková, překlad: Jana Zoubková, režie: Yvona Žertová

Jindřích Bíč, Filip Lukeš, Jaroslav Hejnic, režie: Ivan Holeček (rozhlasová hra; 56 min.)

Mariana Enriquezová, překlad: Lada Hazaiová, připravila: Klára Fleyberková (čtení povídky; 22 min.)

Barbara Nesvadbová, režie: Jitka Škápíková (5 dílná četba na pokračování; 5×25 min.)

Alena Wagnerová, režie: Petr Mančal (esej z pořadu Psáno kurzívou; 12 min.)

Bronislava Janečková, Emil Hruška, režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová dramatizace dokumentu z cyklu Historie českého zločinu)

Bronislava Janečková, Michal Simandl, režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová dramatizace dokumentu z cyklu Historie českého zločinu)

S ČÍM POČÍTAJÍ POČÍTAČE

Hana Roguljič / role: Notebook 2režie: Bela Schenková (krátká rozhlasová hra z cyklu Ze života přístrojů)

PAŘÍŽ, MĚSTO PLNÉ SNĚNÍ

David Vaughan, režie: Michal Bureš (rozhlasový dokument)

SEDMÉ KUŘE

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Marie Binderová, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídky; 15 min.)

VETŘELCI, ZMIZENÍ CRISPINY UMBERLEIGHOVÉ

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Zdeněk Huml, Tereza Vlášková, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídek; 16 min.)

ŠERO, SVĚTEC A SKŘET

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Markéta Jirkovská, Adéla Havlíčková| režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídek; 15 min.)

ŠTVANEC OSUDU

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Zuzana Hřebcová, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídky; 15 min.)

SVÁTEK NEMESIS, SLEPÁ SKVRNA

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Adéla Urbanová, Jitka Mlčochová, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídek; 16 min.)

DVEŘE DO SPÍŽE, OTEVŘENÉ OKNO

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Adéla Králová, Vít Jakeš, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídek; 17 min.)

TYGR PANÍ PACKLETIDEOVÉ, VŮL V CHRYZANTÉMÁCH

Hector Hugh Munro (Saki), překlad: Tereza Frantová, režie: Petr Mančal (rozhlasová dramatizace povídek; 16 min.)

Natočeno v roce 2016

Anna Saavedra, režie: Martina Schlegelová (rozhlasová pohádka; 54 min.)

CHYŤTE SE NEBE! - MAGAZÍN DIVOKÉHO ZÁPADU

Marie Nováková, režie: Vlado Rusko (komponovaný večer v rámci cyklu Pokračování za pět minut)

Ivan Němec, režie: Bela Schenková (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

TOM RIPLEY

Patricia Highsmithová / role: Hélöisepřeklad: Pavla Horáková, režie: Vlado Rusko (pětidílný rozhlasový seriál, pozn.: J.S. ve 2.-5. díle)

KEJ A HOŠI Z AMERIKY

Iva Pekárková, úprava: Alena Zemančíková, režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová dramatizace povídky)

POSLEDNÍ ŠANCE PRO BEATLES

Ray Connolly / role: Fredapřeklad: Marcel Kukuczka, režie: Vlado Rusko (rozhlasová hra; 54 min.)

Jan Jaroš, režie: Bela Schenková (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Jan Jaroš, režie: Bela Schenková (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Natočeno v roce 2015

Pepa Hes / role: Kateřina,režie: Vít Vencl (rozhlasová dramtizace novely; 53 min.)

RYCHLÍK 365

Jindřích Bíč, Jaroslav Hejnic, Filip Lukeš, režie: Ivan Holeček (rozhlasová roadmovie)

Petr Dudek, režie: Martina Schlegelová (rozhlasová hra; 47 min.)

PROBLÉM (VYSKOČIT Z KŮŽE)

Zuza Ferenczová / role: Psycholožka, překlad: Karel Král, režie: Martina Schlegelová (rozhlasová hra

Margaret Atwoodová, překlad: Martina Kotrbová, režie: Martina Schlegelová (rozhlasová dramatizace povídky)

POSLEDNÍ DNY HRANIČNÍHO PŘECHODU VE FRIEDRICHOVĚ ULICI

Alena Wagnerová, režie: Martina Schlegelová (rozhlasová dramatizace povídky; 19 min.)

Naja Marie Aidtová, překlad: Robert Novotný, režie: Petr Mančal (rozhlasová povídka; 29 min.)

TAHLE ZEMĚ PATŘÍ NÁM

Pavel Molek / role: Ona,režie: Martina Schlegelová („minutová“ rozhlasová hra)

DVOJÍ SVÁTEK

Phil Lovesey / role: Jenny Milesová,úprava: Pavla Nohýnková, překlad: Alžběta Hesounová, režie: Petr Mančal

5. díl: rok 1868 – BIEDERMAIEROVÝ SLAVÍK / role: Sophie
9. díl: rok 1420 – UTOPENÍ HUSITŮ / role: Měšťka, režie: Vlado Rusko (třináctidílný rozhlasový dokument v rámci cyklu Hrdina.cz; 10 + 12 min.)

Gabriel Laub, překlad: Ervín Hrych, Eduard Světlík režie: Martina Schlegelová  (čtyřdílná četba na pokračování; 4x cca 20 min.)

Josef Mach, režie: Martina Schlegelová (literárně-hudební pásmo; 37 min.)

Asko Sahlberg / role: Valma,překlad: Vladimír Piskoř | režie: Petr Mančal (sedmidílná četba na pokračování; 7x cca 25 min.)

Petr Hudský / role: Žena,režie: Petr Vodička („minutová“ rozhlasová hra)

Arnold Bennett / role: Helen,překlad: Jiří Strnad | režie: Vlado Rusko (rozhlasová dramatizace satirické hříčky; 22 min.)

Natočeno v roce 2014

Christian Giudicelli / role: Vero ml.,režie: Dimitrij Dudík (rozhlasová dramatizace divadelní hry; 60 min.)

SILVESTR V TAXÍKU

Filip Lukeš, Jindřich Bíč, Jaroslav Hejnic, režie: Ivan Holeček (původní rozhlasová roadmovie; 43 min.)

Luboš Čejka / role: Jana,režie: Petr Vodička („minutová“ rozhlasová hra)

Janice Gallowayová, překlad: Alexandra Büchlerová, režie: Martina Schlegelová (povídka; 15 min.)

Janice Gallowayová, překlad: Alexandra Büchlerová | režie: Martina Schlegelová (povídka; 18 min.)

P. D. Jamesová, režie: Vlado Rusko (čtyřdílná rozhlasová dramatizace románu)

F. S. Fitzgerald / role: Grétička, překlad: Lubomír Dorůžka, režie: Vlado Rusko (rozhlasová dramatizace povídky; 23 min.)

Libuše Heczková, Eva Kalivodová, režie: Petr Mančal (esej z cyklu „Psáno kurzívou“; 14 min.)

Jana Soprová, režie: Dimitrij Dudík (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Josef Vomáčka / role: Toyen, režie: Jaroslav Kodeš (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Příběhy slavných)

Vladmír Zajíc, režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová pohádka; 49 min.)

Marek Epstein / role: Hlas – technická zařízení, režie: Petr Mančal (rozhlasová hra; 70 min.)

Natočeno v roce 2013

Václav Šorel / role: Ma, režie: Vlado Rusko (pětidílný rozhlasový seriál)

Lyman Frank Baum, Jitka Škápíková / role: Generálka Bimbam, režie: Vlado Rusko (rozhlasová hudbení pohádka; 54 min.)

Eva Dvořáková, režie: Vlado Rusko (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Životopisy; 5×12 min.)

Danièle Sallenave / role: Sofie, překlad: Natálie Nádassy, režie: Natália Deáková (rozhlasová hra; 70 min.)

 Petr Hudský / role: Maminka, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Maurice Leblanc, překlad: František Štěpánek, režie: Vlado Rusko (rozhlasová povídka; 25 min.)

Šárka Kosková / role: Yveta, režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádka; 48 min.)

Mike Bartlett / role: Emma, překlad: Pavla Horáková | režie: Lída Engelová (rozhlasová hra; 51 min.)

Petra Hůlová, úprava: Jiří Vondráček, režie: Natália Deáková (rozhlasová povídka; 24 min.)

Felicia Zellerová / role: Fummelová a Olga, úprava: Marie Špalová, překlad: Zuzana Augustová, režie: Natália Deáková (rozhlasová adaptace divadelní inscenace; 60 min.)

Anna Saavedra / role: Hani, režie: Martina Schlegelová (rozhlasová hra; 50 min.) 

Petr Mančal / role: Žena, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Zuzana Vojtíšková / role: Žena, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

ZŮSTAT ČLOVĚKEM

Tomáš Černý, spolupráce na scénáři: Andrea Hýblová (rozhlasový dokument z cyklu Víkendová příloha stanice Vltava)

Natočeno v roce 2012

Tomáš Končinský / role: Princezna Sára, režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádková komedie; 33 min.)

SLADKÉ JE ŽÍT - TO VŠE ZE MĚ DĚLÁ PODIVNOU SLEČINKU

režie: Petr Mančal (rozhlasové pásmo poezie; odvysíláno v cyklu Jazzový podvečer; 43 min.)

Dáša Kubíková / role: Janis, režie: Vlado Rusko (pětidílný rozhlasový miniseriál z cyklu Životopisy; 5×12 min.)

Hana Železná / role: Reklamní hlas, režie: Hana Kofránková („minutová“ rozhlasová hra)

Kateřina Rathouská / role: Scénáristka, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Petr Mančal / role: Matka, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Petr Mančal / role: Navigace a Žena, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Petr Mančal / role: Dcera, režie: Petr Mančal („minutová“ rozhlasová hra)

Hana Železná / role: Mladá žena, režie: Hana Kofránková („minutová“ rozhlasová hra)

HAPPENING ANEB NOČNÍ KOMEDIE S KOČÁREM V POZADÍ

Andrzej Mularczyk / role: Umělkyně, překlad: Petr Balajka | režie: Vlado Rusko (rozhlasová hra; 48 min.)

KUFR

Malgorzata Sikorska-Miszczuk / role: Žaklin, překlad: Jiří Vondráček, režie: Ivan Chrz (rozhlasová hra; 42 min.)

PŘÍPAD MARTINA GUERRA

Michal Lázňovský / role: Bertranda Rolsová, režie: Vlado Rusko (třídílná rozhlasová hra)

NAJDEDNOU

Per Schreiner / role: Alex, překlad: Karolína Stehlíková, režie: Petr Mančal (rozhlasová hra; 60 min.)

MUŽ ČINU

Jesper Halle / role: Husajnova žena, překlad: Zbyněk Černík | režie: Aleš Vrzák (rozhlasová hra)

Martin Hilský, režie: Markéta Jahodová (literární pásmo; 96 min.)

KRÁLOVSKÝ OSUD

Vladimír Zajíc / role: Hilda, režie: Jaroslav Kodeš (rozhlasová hra; 60 min.)

Melita Denková / role: Princezna Malvína, režie: Vlado Rusko (rozhlasová pohádka; 48 min.)

Natočeno v roce 2011

Martin Františák / role: Centrála, režie: Hana Kofránková (rozhlasová hra; 75 min.)

Z DIVOKÉHO VÝCHODU

Jiří Hubička / role: Rotný Králíčková, režie: Petr Mančal (rozhlasová hra; 69 min.)

Natočeno v roce 2010

Mariannick Bellot / role: Mariannick, překlad: Michal Lázňovský, režie: Ivan Chrz (rozhlasová hra; 53 min.)

DÍVENKY NA GALEJÍCH

Jana Knitlová / role: Dorotea Boháčová, režie: Lída Engelová (rozhlasová hra; 70 min.)

August Strindberg / role: Dcera, úprava: Jan Vedral, překlad: Josef Vohryzek, režie: Kateřina Dušková (divadelní hra upravená pro rozhlas)

Vladislava Fekete / role: Ona, překlad: Zdeněk Jecelín a Petr Štindl, režie: Petr Mančal (rozhlasová hra; 62 min.)

SUPERTAJNÝ VEČÍREK

Ondřej S. Nečas / role: Čírko, režie: Vlado Rusko (rozhlasová dramatizace povídky; 89 min.)

Tomáš Končinský / role: Škytavka, režie: Vlado Rusko (pětidílný rozhlasový seriál, pozn.: J. S. v 1.-3. a 5. díle; 5×11 min.)

Natočeno v roce 2009

HERZGEBIRGE / SRDCOHOŘÍ

Jaroslav Rudiš / role: Ona, Kuchařka a Češka, režie: Aleš Vrzák (rozhlasová mikrohra; 16 min.)

Kateřina Jonášová / role: Lara, režie: Michal Rataj (rozhlasová hra; 60 min.)

Jiří Hubička / role: Absolventka policejní školy Králíčková, režie: Petr Mančal (rozhlasová hra), ke stažení v Radiotéce

Jan Vedral / role: Elévka, režie: Petr Mančal (sedmidílný rozhlasový seriál)

HRABĚ DRÁKULA

Bram Stoker / role: Mína Harkerová, úprava: Jitka Škápíková, předklad: Tomáš Krobař, režie: Petr Mančal (rozhlasová hra podle známého románu; vysíláno v třídílné nebo dvoudílné verzi) (Nahrávku vydal na 2CD Radioservis a.s.)

Natočeno v roce 2008

OŠIDNÉ JE V SVĚTSKOU LÁSKU VĚŘIT

Irena Wenigová, překlad: Ludvík Kubišta, Irena Wenigová, režie: Dimitrij Dudík (rozhlasový pořad; 15 min.)

Helena Březinová, režie: Petr Mančal (literární pámo; 58 min.)

Ludvík Aškenazy / role: Nebeská centrála,překlad: Miroslav Stuchl, režie: Petr Mančal (rozhlasová pohádková hra; 41 min.)

STRANGE LOVE

Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha / role: Vanda, úprava: Kateřina Rathouská, režie: Aleš Vrzák (divadelní hra upravená pro rozhlas; 60 min.)

Natočeno v roce 2007

JEDNA HRŮZA

Karel Šiktanc / role: Lesní žínka, režie: Yvona Žertová (rozhlasová pohádka; 40 min.)

Kateřina Rudčenková / role: Agnes, úprava: Petr Mančal a Kateřina Dušková, režie: Kateřina Dušková n(divadelní hra upravená pro rozhlas; 45 min.)

Natočeno v roce 2006

Petr Pýcha, Jaroslav Rudiš / role: Lucie, režie: Petr Mančal (divadelní hra upravená pro rozshlas; 55 min.)

DIVADLO SVĚT III.

Martin Hilský
2. díl: RICHARD III. / role: Anna
6. díl: NĚCO ZA NĚCO / role: Isabela
režie: Markéta Jahodová (devítidílný cyklus; 28 + 29 min.)

TANTALŮV ROD

Jan Vedral / role: Artemis, režie: Aleš Vrzák (třídílná rozhlasová hra)

Natočeno v roce 2002

VLNY MOŘE A LÁSKY

Franz Grillparzer / role: Dívka, překlad a úprava: Vladimír Tomeš, režie: Hana Kofránková (divadelní hra upravená pro rozshlas; 96 min.)

MINETTI. PORTRÉT UMĚLCE JAKO STARÉHO MUŽE

Thomas Bernhard / role: Maškara, překlad: Josef Balvín | úprava a režie: Josef Henke (divadelní hra upravená pro rozhlas; 67 min.)

Natočeno v roce 2001

BOBROVÉ

Benjamin Klička, dramatizace: Šárka Kosková, režie: Ivan Chrz (rozhlasová dramatizace románu; 32 min.)

HODINÁŘ

Ota Dub, dramatizace: Šárka Kosková, režie: Ivan Chrz (rozhlasová dramatizace novely; 36 min.)